Interaktivní tabule

27. 2. 2018

Naši žáci si oblíbili práci na interaktivní tabuli, kterou máme od září nainstalovánu v odborné učebně fyziky.  Interaktivní tabule je velká interaktivní plocha s dotykovým senzorem, ke které je připojen počítač a projektor. Ten promítá obraz z počítače na povrch tabule a přes ni můžeme speciálním perem ovládat počítač nebo pracovat přímo s interaktivní tabulí. Tabule je připevněna přímo na stěnu. Žáci tak mají možnost si v jednotlivých předmětech vyzkoušet své znalosti netradiční formou. Ovládají již nástroj „PERO“, „GUMA“, „PŘELISTOVÁNÍ NA DRUHOU STRANU“, „ZVÝRAZŇOVAČ“, „ZMĚNU BARVY“, „PŘETAŽENÍ OBJEKTU“, přičemž nenásilným způsobem procvičují danou látku, např. vyjmenovaná slova v českém jazyce, barvy či věci ve škole v anglickém jazyce, práci s mapou v zeměpise atd.