literárně výtvarný projekt

29. 11. 2018

Osmáci a deváťáci úspěšně tvořili

do literárně výtvarného projektu „Jižní Morava čte“

 

Žáci ZŠ a MŠ Březí se zúčastnili literárně výtvarného projektu Moravské zemské knihovny a Knihovny Břeclav s názvem „Jižní Morava čte“. Cílem projektu je podpora čtenářství dětí a mládeže v Jihomoravském kraji prostřednictvím literární, literárně-výtvarné, výtvarné a audiovizuální soutěže, letos na téma: „Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“.

Dětem se podařilo napsat velmi pěkné slohové práce i básničky, které jsme odeslali k vyhodnocení do Městské knihovny v Mikulově, kde se také konalo 19. 11. 2018 slavnostní vyhlášení vítězů.

Porota ocenila v kategorii 8. a 9. tříd čtyři práce z naší školy jako jedny z nejlepších. Děti ve svých slohových dílech představily svoji vesnici za 100 let s nádechem vědecko-fantastické literatury s vizemi technologických vymožeností, ale také s dávkou humoru a nadsázky nebo se zamýšlely nad příběhy a osudy našich předků v době před 100 lety, zejména ve válečném období.

Děti byly pozvány na slavnostní vyhlášení výsledků do Brna do Divadla Polárka a na divadelní představení a do Hvězdárny a planetária Brno do Digitária na 3D film. Všem šikovným mladým tvůrcům zdařilých příběhů a básniček blahopřejeme a společně se těšíme na další krásná dílka plná fantazie.

                                                                                              Mgr. Jana Tichá

EU

Copyright © 2020 Základní škola Březí, Všechna práva vyhrazena